19.202.00 Zestaw CompoSMOOTH

Producent: Helmut Zepf
Dostępność:
Jest Jest
szt.
Cena netto: 1 809,26 zł 1 954,00 zł
Zestaw składający się z 4 tytanowych instrumentów do kształtowania kompozytów i jednej rączki wyposażonej w wymienne silikonowe końcówki.

Narzędzia do kompozytów Helmut Zepf można zakupić zarówno w zestawie jak i każdy instrument indywidualnie.

Odtworzenie oryginalnej powierzchni zęba tak rzetelnie jak to możliwe jest dużym wyzwaniem dla materiałów, techników dentystycznych i stomatologów. W przypadku bezpośredniej odbudowy kompozytowej, cała odpowiedzialność estetyczna spoczywa na rękach praktyka. Odpowiednie instrumenty to klucz do sukcesu.

Jedyne w swoim rodzaju silikonowe końcówki CompoSMOOTH pozwalają na komfortową adaptację i modelowanie powierzchni kompozytu przed jego polimeryzacją. Nawet w przypadku "klejących" kompozytów można je w optymalny sposób dostosować do wymaganych kształtów. Idealna powierzchnia morfologiczna jest uzyskiwana niemalże automatycznie poprzez delikatny ucisk. Kształt zęba modelowany jest w sposób ograniczający późniejsze polerowanie do minimum, a rezultaty są optymalne.

W skrócie:

- w skład zestawu wchodzą  4 dwustronne instrumenty do kompozytu, 1 jednostronna rączka do wymiennych silikonowych końcówek, 3 opakowania końcówek silikonowych oraz kaseta przeznaczona do mycia/dezynfekcji i przechowywania narzędzi.

- Innowacyjna powłoka Ti - końcówki pokryte powłoką Onyxową (Ti) to niezwykła gładkość, twardość i zwiększona odporność na zarysowania.

- Powłoka Ti niweluje zjawisko przylegania kompozytu do narzędzi podwyższając przez to precyzję i komfort pracy.

- Lekka i ergonomiczna rączka Bionik - niezwykły komfort użytkowania - rączki Bionik dostępne są w 10 kolorach co pozwala na dopasowanie narzędzi do wystroju Twojego gabinetu.

- Bezpieczeństwo - końcówki jak i rączki mogą być dezynfekowane ultradźwiękowo oraz sterylizowane w autoklawach parowych.

- Oszczędność - końcówki i rączki są wymienne, każda z nich dostępna jest na indywidualne zamówienie - w przypadku uszkodzenia jednego elementu wystarczy go wymienić (nie trzeba kupować całego narzędzia).

Strona w katalogu 04-04 i 04-05