Kategorie

TSV gel +Gen-Os (2 wielkości opakowań)

Producent: OsteoBiol
Dostępność:
Jest Jest
 • wielkość opakowania
szt.
Cena netto: 444,44 zł 480,00 zł
Gen-Os to naturalny substytut kości autogennej z zachowaną strukturą (matryca i forma porowata), wykazuje dużą aktywność osteokondukcyjną. Jest biokompatybilny i biodostępny, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Universita degli Studi di Torino zgodnie z metodą ISO 10993 na żywych tankach. 

TSV Gel sterylizowany jest promieniowaniem Gamma. Jest niewidoczny na zdjęciach RTG. Składa się z heterologicznego żelu kolagenowego tylu I i III, połączonego z wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi, rozpuszczonymi w roztworze wodnym zawierającym biokompatybilny kopolimer syntetyczny, który nadaje żelowi OsteoBiol ® TSV termo-odwracalne i termicznie żelujące właściwości. W niskiej temperaturze (+4°C), żel jest stosunkowo płynny i łatwy do połączenia z granulatem. Staje się

natomiast bardzo lepki po wszczepieniu - przy kontakcie z temperaturą ciała. 

Wskazania do stosowania:
    1.  TSV Gel należy umieścić w lodówce przed operacją (minimum 1 godzina).
    2. W miarę możliwości zalecamy umieścić w lodówce również sterylną (nadal zapakowaną w rękaw/torebkę do sterylizacji) miseczkę do mieszania biomateriału. Pozwoli to na utrzymanie niskiej temperatury żelu TSVpodczas łączenia go z granulatem Gen-Os.
    3. TSV Gel i miseczka na biomateriał powinny zostać wyjęte z lodówki na 3-4 min przed wszczepieniem a miejsce wszczepienia powinno być wcześniej przygotowane.
    4. Zimny TSV Gel powinien być mieszany z Gen-Os pochodzącym z tego samego zestawu w zimnej miseczce. Do nawilżenia granulatu zużywamy 2/3 strzykawki TSV Gel natomiast pozostałą 1/3 żelu pozostawiamy do „przyklejenia” membrany Evolution do wszczepu.
    5. Po dobrym- dokładnym wymieszaniu szpatułką obu składników, biomateriał będzie miał około 8-10 stopni. W momencie aplikacji w miejscu wszczepu lepkość TSV Gelu szybko wzrośnie umożliwiając łatwą aplikację i odpowiednią stabilizację biomateriału.
    6. Po zakończonej aplikacji wszczepu (miksu Gen-Os z TSV Gel) należy pozostałą część (1/3 strzykawki) żelu rozsmarować na szorstkiej stronie membranyEvolution.