Kategorie

Dual-Block Curved (2 rozmiary)

Producent: OsteoBiol
Dostępność:
Jest Jest
  • wymiary
szt.
Cena netto: 766,67 zł 828,00 zł

Materiał Dual-Block jest to korowo-gąbczasty blok kości heterologicznej
o właściwościach osteokondukcyjnych.

Może być stosowany w zabiegach, gdzie przeprowadza się regenerację dużych obszarów kości: dzięki zawartości kolagenu wspomaga tworzenie się skrzepu krwi
i w efekcie migrację komórek regenerujących i naprawczych, wszczep ulega stopniowej resorpcji w czasie, w którym powstaje nowa kość na skutek działania osteoblastów.

Dual-Block musi być nawilżony poprzez zanurzenie w ciepłym roztworze soli fizjologicznej lub antybiotyku przez 5-10 minut.

Następnie kształt bloku może być dostosowany do defektu, a miejsce wszczepu musi zostać poddane odpowiedniej dekortykacji w celu zapewnienia maksymalnego kontaktu
wszczepu z kością wyrostka. Blok należy zawsze unieruchomić w polu za pomocą mikrośrub. Dual-Block stosuje się w zabiegach augmentacji silnie zresorbowanego wyrostka szczęki. Jakąkolwiek zastosuje się w tym celu technikę, zaleca się wypełnienie pozostałych wolnych przestrzeni wokoło bloku materiałem w formie granulatu, aby uzyskać potrzebną objętość i kontur wypełnienia.


Teraz nowość!

Aplikacja na urządzenia mobilne OsteoBiol App (Apple, Android) to multimedialny katalog biomateriałów, kompedium wiedzy o procedurach GBR/GTR, a także moduł do pracy z pacjentem, z pomocą którego wytłumaczenie planowanego zabiegu i uzyskanie zgody pacjenta stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Do ściągnięcia za darmo ze sklepów iStore i Google Play na tablety i telefony komórkowe!