Soft Lamina

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 986,11 zł 1 065,00 zł

Soft Lamina - półtwarda elastyczna sucha płytka wytworzona z wolnej od antygenów kości korowej pochodzenia zwierzęcego.

Lamina produkowana jest z kości korowej pochodzenia heterologicznego w opatentowanym procesie Tecnoss®, który pozwala na uniknięcie ceramizacji kryształków hydroksyapatytu, umożliwiając w ten sposób stopniową resorpcję.

Po przeprowadzeniu powierzchownej dekalcyfikacji płytki Lamina Soft staje się elastyczna, jednocześnie zachowując typową dla tkanki kostnej zwartość. Jej brzegi są gładkie, aby nie powodowały mikro uszkodzeń otaczających tkanek.

Lamina soft to unikalna bariera z kości korowej, zaprojektowana z myślą o zabiegach poziomej augmentacji kości z defektami dwuściennymi.

 

Stosowanie:
Lamina soft może być ukształtowana za pomocą sterylnych nożyczek, a następnie należy ją nawilżyć przez zanurzenie w roztworze soli fizjologicznej na 5-10 minut. W momencie osiągnięcia odpowiedniej plastyczności można rozpocząć dostosowywanie jej kształtu do wymiarów miejsca wszczepu. Należy ją unieruchomić w polu za pomocą tytanowych mikro-śrub.

Lamina soft po nawilżeniu staje się elastyczna i może być dostosowana do morfologii defektu, a po umocowaniu staje się półtwardą ochroną leżącego pod nią biomateriału. Właściwość ta jest szczególnie przydatna, gdy konieczne jest utrzymanie objętości wszczepu w obszarach estetycznych, jak również w zabiegach augmentacji ubytków dwuściennych i w zabiegach sinus lift z dostępu bocznego.

 

Przewidywany czas re-entry:

1.0 mm: około 6 miesięcy

3.0 mm: około 8 miesięcy

 

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona regeneracji o dużych rozmiarach z ryzykiem ekspozycji, gdzie płytka doskonale dostosuje się do zarówno leżącej poniżej kości, jak i do tkanek miękkich.

Implantologia: idealna do zabezpieczenia i stabilizacji augmentacji ubytków dwuściennych lub regeneracji okołowszczepowych w odcinku estetycznym.