Lamina® Curved (LS10HS | 35x35 mm (Curved) |1.0 mm | soft | Porcine )

  • szt.
  • Cena netto: 986,11 zł 1 065,00 zł

Heterologiczna kość korowa z kolagenem (półtwarda elastyczna sucha płytka).

Heterologiczna kość korowa z kolagenem (półtwarda elastyczna sucha płytka).

 

Lamina® produkowana jest z kości korowej pochodzenia heterologicznego w opatentowanym procesie Tecnoss®, który pozwala na uniknięcie ceramizacji kryształków hydroksyapatytu, umożliwiając w ten sposób stopniową resorpcję.

Płytka kostna Lamina® Curved Soft ma półtwardą konsystencję i powinna być umieszczana w polu bez nawilżania, pod warunkiem, że wcześniej zostanie odpowiednio ukształtowana tak, aby dopasowała się do morfologii defektu.

Lamina® Curved Soft to unikalna bariera z kości korowej, zaprojektowana z myślą o zabiegach poziomej augmentacji kości z defektami dwuściennymi.

 

Stosowanie:

Lamina® Curved Soft nie powinna być nawilżana, aby zachować „efekt namiotu”, jednak można dostosować jej kształt również za pomocą sterylnych nożyczek. Musi być zamocowana za pomocą śrub do osteosyntezy. Może być szczególnie efektywna w połączeniu z biomateriałem GTO® przy regeneracji wyrostka zębodołowego z uszkodzoną blaszką policzkową. 

W razie ekspozycji należy usunąć ją tylko w przypadku, gdy wystąpiło zakażenie, gdyż jej konsystencja została tak opracowana, aby umożliwić gojenie się rany przez ziarninowanie.

Przewidywany czas re-entry: około 6 miesięcy

 

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona regeneracji o dużychrozmiarach z ryzykiem ekspozycji, gdziepłytka doskonale dostosuje się do zarównoleżącej poniżej kości, jak i do tkanek miękkich.

Implantologia: idealna do zabezpieczenia i stabilizacji augmentacji ubytków dwuściennych lub regeneracji okołowszczepowych w odcinku estetycznym.