Derma (8 rozmiarów)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 430,56 zł 465,00 zł

Macierz ksenogenna do augmentacji tkanek miękkich- membrana ze skóry właściwej z kolagenem.

Macierz ksenogenna do augmentacji tkanek miękkich- membrana ze skóry właściwej z kolagenem.

 

CHARAKTERYSTYKA

 

Membrana Derma pozyskiwana ze skóry właściwej pochodzenia wieprzowego, produkowana z zastosowaniem opatenowanego procesu Tecnoss®, który zachowuje naturalne włókna kolagenowe. Derma całkowicie i stopniowo integruje się z autologiczną tkanką miękką biorcy. Ma zwartą konsystencję i jest odporna na uszkodzenia, co pozwala na doskonałą stabilizację i przedłużoną ochronę leżącego pod nią wszczepu w zabiegach regeneracji wyrostka. Jest bardzo odporną barierą sterującą wzrostem nabłonka i zapobiegającą jego wgłębianiu się w obszar regenerowanej kości.

 

STOSOWANIE

 

Membrana Derma może być przycięta do odpowiedniego kształtu za pomocą sterylnych nożyczek. Następnie należy ją nawilżyć przez zanurzenie w ciepłym sterylnym roztworze soli fizjologicznej na 15 minut. Kiedy osiągnie pożądaną plastyczność musi być dostosowana do kształtu miejsca wszczepu. Zaleca się wytworzenie kieszonki za pomocą elewatora, aby ustabilizować ją w polu po zaszyciu płata.

Jeśli membrana z jakiegokolwiek powodu rozchodzi się (na przykład, wtórne rozerwanie krawędzi) nie należy jej usuwać; jej plastyczność i konsystencja pozwalają na całkowite zagojenie rany przez ziarnowanie.WSKAZANIA KLINICZNE:

 

REGENERACJA TKANEK MIĘKKICH – wzmocnienie tkanki miękkiej

REGENERACJA PRZYZĘBIA – recesje dziąsłowe

REGENERCJA WYROSTKA – ochrona wszczepu

 

Membrana Derma jest resorbowalną macierzą kolagenową przydatną do powiększania tkanek miękkich oraz do ochrony i stabilizacji wszczepów materiałów kostnych. Tylko w tym specyficznym wskazaniu może być również wykorzystywana w przypadkach gojenia otwartej rany ze względu na swoje doskonałe cechy integracji tkanki.

W przypadku, gdy wokół zębów lub implantów pozostała resztka zrogowaciałej tkanki, membrana Derma może być stosowana jako alternatywa do przeszczepu tkanki łącznej w celu poprawy jakości zrogowaciałej tkanki. Zostało również udokumentowane użycie membrany Derma w przypadku poziomej augmentacji tkanek miękkich wokół implantów.

Łagodne recesje dziąseł można leczyć z zastosowaniem membrany Derma, aby uniknąć powikłań i dyskomfortu pacjenta, związanych z dodatkowym przeszczepem tkanki miękkiej. W celu uniknięcia ekspozycji membrany, należy całkowicie pokryć membranę Derma za pomocą techniki dokoronowego przesunięcia płata. Odpowiednio ukształtowana membrana Derma o zaokrąglonych krawędziach jest również polecana w technice tunnelingu.