Evolution Standard (3 rozmiary)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 476,85 zł 515,00 zł

Heterologiczna tkanka mezenchymalna (100% otrzewna).

Heterologiczna tkanka mezenchymalna (100% otrzewna).

 

Struktura membrany Evolution składa się ze zwartej sieci włókien kolagenowych o dużej gęstości i znakomitej odporności, dzięki czemu oferuje chirurgowi:

- maksymalnie precyzyjne dopasowanie do tkanki kostnej i miękkiej

- łatwość i bezpieczeństwo zakładania szwów w celu połączenia z sąsiadującymi tkankami

- najlepsze połączenie membrana/kość i membrana/okostna

- stabilność i przedłużona ochrona leżącego poniżej wszczepu


W skrócie:

- zwarta strukturagwarantuje, że zarówno miejsce wszczepu jak i sama membrana nie zostaną zainfekowane, nawet jeśli dojdzie do przypadkowego odsłonięcia, pozwalając tym samym na gojenie przez ziarnowanie
- zróżnicowana powierzchniagładka strona membrany sprzyja gojeniu i steruje procesem regeneracji tkanki miękkiej, natomiast mikro-szorstka strona membrany zapewnia dodatkową stabilizację dla wszczepu
- dostępne 2 grubości membran w zależności od potrzeby wybieramy około 3 lub 4 miesięczny czas resorpcji
- membrana pochodzenia wieprzowego
- ulega pełnej przebudowie
- rozwiązanie do każdej potrzebypięć wielkości membran dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb (20x20, 30x30, 25x35, 40x40, 60x80 mm)
- doskonała relacja ceny do jakości!

- Wciąż wydłużająca się lista publikacji w recenzowanych magazynach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej!

Membrany Evolution zapewniają stałą i mocną barierę zapobiegającą przeciekaniu i utracie płynów, a także długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Użycie:
Membrana Evolution może być przycinana za pomocą sterylnych nożyczek do momentu osiągnięcia potrzebnego kształtu i rozmiaru. Następnie należy ją nawilżyć za pomocą ciepłego roztworu soli fizjologicznej.

Kiedy osiągnie oczekiwaną plastyczność należy ją dopasować do pola operacyjnego.

Co więcej – w razie przypadkowej ekspozycji membrany, jej matryca kolagenowa ochrania wszczep przed zakażeniem. Membrana Evolution sama w sobie też nie będzie ulegała zakażeniom, pozwalając w ten sposób na gojenie się rany przez ziarninowanie.

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: zaleca się użycie membrany w standardowejgrubości w przypadku dużych regeneracji z ryzykiem rozejścia się brzegów szwów.

Implantologia: idealna do zakrycia antrostomii i zabezpieczenia augmentacji defektów dwuściennych.

Periodontologia: ochrona wypełnionych kieszonek kostnych z ryzykiem ekspozycji i jako wypełniacz przestrzeni w przypadku recesji dziąseł (model Fine – cienka).

Animacja przedstawia jedno z zastosowań membrany Evolution – zakrycie antrostomii podczas podniesienia dna zatoki szczękowej z dostępu bocznego: