Gel 40 (2 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 356,48 zł 385,00 zł

Nawilżony heterologiczny korowo-gąbczasty żel kostny z kolagenem.

Nawilżony heterologiczny korowo-gąbczasty żel kostny z kolagenem.

Gel 40 to matryca kolagenowa (typu I i III) otrzymana w wyniku opatentowanego procesu produkcji Tecnoss®, wypełniona w 60% swojej objętości mikronizowaną kością heterologiczną (granulacja do 300 mikronów). Dzięki zawartości kolagenu Gel 40 ułatwia tworzenie się pierwotnego skrzepu krwi, a w następstwie inwazję komórek naprawczych i regenerujących. Dodatkowo zawartość granulatu kości korowo-gąbczastej pełni niezbędną funkcję rusztowania dla nowo tworzonej kości. Żel kolagenowy znajdujący się w Gel 40 ulega szybkiej i całkowitej resorpcji. Materiał ma również wyjątkowe działanie przeciwzapalne, eutroficzne i gojące. Jego lipofilia wynika głównie z zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy oleinowo-linoleinowych, (do których należy także Omega-3) pochodzących bezpośrednio z materiału stosowanego do produkcji. Te komponenty posiadają cenne działanie antyoksydacyjne na wolne rodniki i dzięki temu pomagają w regeneracji tkanek.

 

Użycie:

Wyjątkowa lepkość i gęstość żelu kostnego Gel 40 ułatwia stosowanie produktu przez operatora, dając wsparcie podobne do kleju. Jeśli jego lepkość jest zbyt duża należy dodać kilka kropel ciepłego roztworu soli fizjologicznej i ponownie wymieszać w celu uzyskania potrzebnej gęstości.Zastosowanie kliniczne:

Opatentowany proces produkcji Tecnoss® gwarantuje wyjątkową ciągliwość i plastyczność materiału. Dodatkowo to, że Gel 40 konfekcjonowany jest w strzykawce sprawia, że jest on wyjątkowo łatwy w stosowaniu, czyniąc go idealnym produktem do zastosowania w zabiegach sinus lift metodą zamkniętą, w leczeniu głębokich i wąskich ubytków okołowszczepowych, trójściennych defektów kostnych i, w połączeniu z membraną Evolution, recesji dziąseł. Co więcej, proces produkcji Tecnoss® pozwala na uniknięcie ceramizacji granulek biomateriału, sprawiając, że ulega on stopniowej resorpcji w tempie adekwatnym do powstawania nowej kości. „Miękka” konsystencja żelu Gel 40 gwarantuje łatwe i zdrowe gojenie tkanek miękkich.Animacja przedstawia jedno z zastosowań Gel 40 - podniesienie dna zatoki metodą zamkniętą: