Gen-Os® (6 wielkości opakowań, różna granulacja)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 226,85 zł 245,00 zł

Heterologiczny korowo-gąbczasty miks kostny z kolagenem.

CHARAKTERYSTYKA

 

Naturalna replika kości autogennej, Gen-Os® posiada taką samą jak ona wewnętrzną strukturę (matrycę i porowatą formę) oraz wykazuje wysoką aktywność osteokondukcyjną. Jest biokompatybilny i biodostępny, co potwierdziły testy przeprowadzone zgodnie z normą ISO 10993 w Eurofins Biolab.

Gen-Os® ulega stopniowej resorpcji i daje wsparcie nowo tworzącej się kości pozwalając na zachowanie oryginalnego kształtu i objętości wszczepu.

Dodatkowo, dzięki zawartości kolagenu, produkt ułatwia krzepnięcie krwi, a w wyniku tego inwazję komórek naprawczych i regenerujących, promując restitutio ad integrum brakującej kości. Ze względu na swoją hydrofilność może być stosowany jako nośnik wybranych leków i jest idealny do połączenia z czynnikami wzrostu.

 

STOSOWANIE

 

Gen-Os® zawsze musi być nawilżony i dokładnie wymieszany z kilkoma kroplami sterylnego roztworu soli fizjologicznej (lub krwią pacjenta), aby uaktywnić jego matrycę kolagenową i wzmocnić adhezyjność lub z TSV Gel aby zwiększyć stabilność wszczepu w przypadku defektów niezależnych. Jeśli jest taka potrzeba, może być mieszany z lekiem wybranym do zabiegu.

 

WSKAZANIA KLINICZNE

 

SINUS LIFT Z DOSTĘPU BOCZNEGO - podniesienie dna zatoki szczękowej

DEHISCENCJE I FENESTRACJE - ubytki okołowszczepowe

REGENERACJA PRZYZĘBIA - defekty kostne

SINUS LIFT METODĄ ZAMKNIĘTĄ - technika osteotomowa

POZIOMA AUGMENTACJA - defekty dwuścienne

REGENERACJA WYROSTKA - zachowanie wyrostka zębodołowego

 

Gen-Os®, korowo-gąbczasty miks kości, był pierwszym produktem wyprodukowanym z zastosowaniem innowacyjnej technologii Tecnoss® i ze względu na swoją uniwersalność jest nadal najpopularniejszy. Gen-Os® jest z powodzeniem używany (a wnioski są dobrze udokumentowane) w zabiegach zachowania wyrostka w połączeniu z membraną Evolution: zastosowanie tego biomateriału w sposób znaczący ogranicza redukcję grubości wyrostka, która naturalnie pojawiłaby się w przypadku spontanicznego gojenia, dzięki czemu zachowuje objętość wyrostka zębodołowego pozwalając na wprowadzenie implantu w drugiej fazie leczenia.

Gen-Os® stosowano również w zabiegach sinus lift z dostępu bocznego i regeneracji dehiscencji, zawsze w połączeniu z membraną Evolution.

Zostało udokumentowane, że Gen-Os® jest także skuteczny w leczeniu głębokich defektów śródkostnych. Dzięki zawartości kolagenu Gen-Os®, po nawilżeniu, staje się bardzo lepki i hydrofilny: dlatego doskonale łączy się z krwią i jest bardzo stabilny po wprowadzeniu do miejsca wszczepu. Składa się z miksu kości korowej i gąbczastej, co pozwala na stopniową resorpcję na skutek działania osteoklastów, w podobnym tempie, w jakim powstaje nowa kość. Te unikalne właściwości pozwalają na bardzo dobre zachowanie objętości wszczepu, uzyskanie zdrowej nowej tkanki kostnej i, w efekcie, na sukces w leczeniu implanto-protetycznym. Gen-Os® jest w stanie przyspieszyć unaczynienie: badania in vitro wykazały, iż poprzez stosowanie Gen-Os® wzrasta wydzielanie VEGF przez okresowe komórki więzadłowe (PDL) oraz zwiększa się proliferacja komórek śródbłonka.