Putty (5 wielkości opakowań)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 310,19 zł 335,00 zł

Nawilżona heterologiczna korowo-gąbczasta pasta kostna z kolagenem.

Nawilżona heterologiczna korowo-gąbczasta pasta kostna z kolagenem.


W skrócie:
-
forma pastymniejsza granulacja (do 300 µm) i większa zawartość żelu kolagenowego (20%) gwarantuje wyjątkową plastyczność materiału – wstrzyknięty między ścianę defektu a implant doskonale wypełnia całą objętości ubytku
- gotowa do użyciabrak konieczności nawilżania biomateriału skraca czas zabiegu i pozwala na ograniczenie ryzyka ekspozycji materiału na patogeny
- wygodna aplikacjaprecyzyjna strzykawka pozwala na łatwe i szybkie umieszczenia biomateriału w polu
- przewidywalne wyniki re-entry już w około 4 miesiące
- biomateriał kościozastępczy pochodzenia wieprzowego
- znacznie przyśpiesza procesy naprawcze - z naturalnym kolagenem zawartym w każdej cząsteczce biomateriału (w formie włókien)
- ulega pełnej przebudowie - cząsteczki nie są produkowane w wysokiej temperaturze i nie są sceramizowane, przez co osteoklasty są w stanie je zdegradować
- rozwiązanie do każdej potrzeby - trzy wielkości strzykawek pakowanych pojedynczo lub po 3szt (0,25cc, 0,5cc, 1cc)
- doskonała relacja ceny do jakości!

- Wciąż wydłużająca się lista publikacji w recenzowanych magazynach z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej!

Putty to pasta kostna składająca się z minimum 80% zmikronizowanej kości heterologicznej (granulacja do 300 μm) i żelu kolagenowego. Opatentowany proces produkcji Tecnoss® gwarantuje wyjątkową ciągliwość i plastyczność materiału, a dodatkowo sposób konfekcjonowania Putty w strzykawki, sprawia, że jest on wyjątkowo łatwy w stosowaniu, czyniąc go idealnym produktem do wypełniania zębodołów po ekstrakcji i defektów okołowszczepowych z nieuszkodzonymi ścianami.

Dzięki zawartości kolagenu ułatwia powstawanie skrzepu krwi a w następstwie inwazję komórek naprawczych i regenerujących.

Aby zabieg augmentacji zakończył się sukcesem, biomateriał musi zostać idealnie ustabilizowany w polu, dlatego Putty może być stosowana jedynie w ubytkach, które zapewnią paście kostnej odpowiednie wsparcie.

 

Użycie:

Putty konfekcjonowana jest w gotowych do użycia strzykawkach i może być nakładana do ubytku bez konieczności uprzedniego nawilżania. Podczas aplikacji wstrzykiwany produkt należy bez uciskania dostosować do morfologii ubytku. Przed założeniem szwów należy usunąć wszelkie niestabilne pozostałości materiału. Zaleca się stosowanie membrany Evolution w celu ochrony pasty kostnej Putty wprowadzonej do ubytków okołowszczepowych.

 

Zastosowanie kliniczne:

Wyjątkowa łatwość stosowania, dzięki konfekcjowaniu w strzykawkę, sprawia, że Putty jest idealnym materiałem do wypełniania zamkniętych ścianami defektów okołowszczepowych oraz do wszystkich innych małych ubytków, których kształt „obejmie” całkowicie pastę kostną.

Dodatkowo proces produkcji Tecnoss® pozwala na uniknięcie ceramizacji granulek biomateriału, co sprawia, że ulega on stopniowej resorpcji w takim samym tempie, w jakim powstaje nowa kość. „Miękka” konsystencja pasty kostnej Putty gwarantuje również łatwe i zdrowe gojenie tkanek miękkich. Ze względu na swoje unikalne cechy, pasta Putty jest szczególnie polecana do zabiegów regeneracji okołowszczepowych defektów kostnych: w natychmiastowej implantacji po ekstrakcji zęba, Putty może być wstrzyknięty między ściany defektu a implant, gwarantując doskonałe wypełnienie całej objętości ubytku.

Wszechstronność produktu sprawia również, że Putty jest idealnym wyborem, gdy kość została utracona w wyniku zapalenia okołowszczepowego (jeśli zostały zachowane ściany kostne). W istocie rzeczy najważniejszym warunkiem zapewnienia sukcesu regeneracji kości jest zapewnienie pierwotnej stabilności wszczepu. Dlatego pastę kostną Putty należy stosować jedynie w ubytkach z zachowanymi ścianami, co spełni powyższe wymaganie: np. w przypadku zębodołów poekstrakcyjnych wewnątrz wyrostka po wykonaniu procedury rozszczepu wyrostka lub przy zaniku horyzontalnym wyrostka w połączeniu z OsteoBiol® Lamina® (Bone Layer technique).

Nie należy stosować Putty przy ubytkach dwuściennych i zabiegach sinus lift z dostępu bocznego.