Lamina® Soft (wersja Fine 0.5 mm)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Na zamówienie Na zamówienie

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 884,26 zł 955,00 zł

Heterologiczna kość korowa z kolagenem (półtwarda elastyczna sucha płytka).

Heterologiczna kość korowa z kolagenem (półtwarda elastyczna sucha płytka).

 

Lamina® produkowana jest z kości korowej pochodzenia heterologicznego w opatentowanym procesie Tecnoss®, który pozwala na uniknięcie ceramizacji kryształków hydroksyapatytu, umożliwiając w ten sposób stopniową resorpcję.

Po przeprowadzeniu powierzchownej dekalcyfikacji płytki Lamina® Soft staje się elastyczna, jednocześnie zachowując typową dla tkanki kostnej zwartość. Jej brzegi są gładkie, aby nie powodowały mikro uszkodzeń otaczających tkanek.

Lamina® Soft to unikalna bariera z kości korowej, zaprojektowana z myślą o zabiegach poziomej augmentacji kości z defektami dwuściennymi.

 

Stosowanie:
Lamina® Soft może być ukształtowana za pomocą sterylnych nożyczek, a następnie należy ją nawilżyć przez zanurzenie w roztworze soli fizjologicznej na 5-10 minut. W momencie osiągnięcia odpowiedniej plastyczności można rozpocząć dostosowywanie jej kształtu do wymiarów miejsca wszczepu. Wersję Fine (cienką) należy unieruchomić w polu za pomocą szwów chirurgicznych bezpośrednio do otaczających tkanek z zastosowaniem atraumatycznej igły o przekroju trójkątnym.

Lamina® Soft po nawilżeniu staje się elastyczna i może być dostosowana do morfologii defektu, a po umocowaniu staje się półtwardą ochroną leżącego pod nią biomateriału. Właściwość ta jest szczególnie przydatna, gdy konieczne jest utrzymanie objętości wszczepu w obszarach estetycznych, jak również w zabiegach augmentacji ubytków dwuściennych i w zabiegach sinus lift z dostępu bocznego.

 

Przewidywany czas re-entry:

0.5 mm: około 5 miesięcy

 

Wskazania kliniczne:
Chirurgia szczękowa i traumatologia: stabilizacja i ochrona regeneracji o dużych rozmiarach z ryzykiem ekspozycji, gdzie płytka doskonale dostosuje się do zarówno leżącej poniżej kości, jak i do tkanek miękkich.

Implantologia: idealna do zabezpieczenia i stabilizacji augmentacji ubytków dwuściennych lub regeneracji okołowszczepowych w odcinku estetycznym.