Sp-Block (4 rozmiary)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: OsteoBiol
  • Dostępność: Jest Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 560,19 zł 605,00 zł

Blok kości gąbczastej do augmentacji żuchwy techniką inlay.

Blok kości gąbczastej do augmentacji żuchwy techniką inlay.

 

CHARAKTERYSTYKA

 

Sp-Block to blok kości gąbczastej pochodzenia heterologicznego produkowany w opatentowanym procesie Tecnoss®, który pozwala na uniknięcie ceramizacji kryształów hydroksyapatytu, przez co umożliwia jego fizjologiczną resorpcję. Sp-Block wspiera formowanie się nowej tkanki kostnej: dzięki swojej sztywnej konsystencji może utrzymywać oryginalną objętość wszczepu przez dłuższy czas, co jest szczególnie istotne w przypadkach dużych augmentacji. Dodatkowo zawartość kolagenu ułatwia tworzenie się skrzepu krwi a w efekcie inwazję komórek regeneracyjnych i naprawczych, sprzyjając tym samym restitutio ad integrum brakującej kości.

 

STOSOWANIE

Sp-Block przed użyciem powinien zostać nawilżony poprzez zanurzenie w sterylnym roztworze soli fizjologicznej lub w antybiotyku przez 5/10 minut. Następnie kształt bloku może być dostosowany do defektu, a miejsce wszczepu musi zostać poddane odpowiedniej dekortykacji w celu zapewnienia maksymalnego kontaktu wszczepu z kością wyrostka. Blok należy zawsze unieruchomić w polu za pomocą mikro-śrub, a następnie przykryć membraną resorbowalną (Evolution).

 

WSKAZANIA KLINICZNE

 

PIONOWA AUGMENTACJA - technika inlay

 

Zostało udokumentowane, że Sp-Block sprawdza się w przypadku, gdy wymagane jest zwiększenie objętości wyrostka żuchwy w wymiarze pionowym, przy użyciu techniki inlay, aby osiągnąć augmentację maksimum 5 mm. Szczeliny wokół bloku mogą zostać wypełnione granulkami biomateriału. Powierzchnia wszczepu jest ustabilizowana za pomocą mini-płytek i śrub oraz pokryta membraną Evolution